MŠ Vřesovice MŠ Vřesovice

Školné

Výše školného za předškolní vzdělávání je Kč 330,-. Úplata za předškolní vzdělávání je splatná vždy k 15. dni daného kalendářního měsíce a to buď na účet MŠ Vřesovice (číslo účtu: 86-2424010287/0100) nebo hotovostní platbou ředitelce MŠ.

Stravování

Strava je dovážena z Mateřské školy, základní školy, praktické školy a domova mládeže Kyjov, proto placení i odhlašování stravy řeší rodiče výhradně s vedoucí stravování paní Pavlou Tomeškovou (strava se odhlašuje den dopředu do 13hod.), tel: 518 699 665602 100 268. E-mailem je možné odhlásit stravu dítěte na: tomeskova@skolavresovice.cz

Provoz mateřské školy

• Provoz mateřské školy je vždy od pondělí do pátku od 6,30 hod. do 16,00 hod.
  • Začátek a rozsah povinného předškolního vzdělávání je od 8,30 hod. do 12,30 hod.
  • Děti přicházejí do mateřské školy do 8.30 hodin, jinak pouze po předchozí dohodě s učitelkou – dle aktuální potřeby rodičů (návštěva lékaře, logopedie, apod.) – nejpozději však do 10 hodin.
  • V 8.30 hodin se budova mateřské školy z bezpečnostních důvodů uzamyká.
  • Rodiče, či jimi zmocněné osoby, vyzvedávají děti z MŠ v době od 12.15 do 12.45, dále od 14.45 hodin do 16.00 hodin.
  • V 16 hodin provoz MŠ končí a budova se uzamyká. Žádáme rodiče o respektování této skutečnosti, neboť máme také další povinnosti související s naší prací a provozními záležitostmi školy.
  • Rodiče omlouvají nepřítomnost dítěte v daném dni nejpozději do 8.00 hodin a to osobně nebo telefonicky. Děti s povinnou školní docházkou omlouvají rodiče písemně na formulář umístěný v MŠ. Na následující dny se děti omlouvají kdykoliv průběhu dne, osobně nebo telefonicky, či e-mailem.
  • Rodiče předávají dítě do mateřské školy zdravé. Vyskytne-li se u dítěte infekční onemocnění, rodiče tuto skutečnost neprodleně ohlásí mateřské škole, aby mohla být včas učiněna nezbytná opatření k ochraně zdraví dětí.
  • Při příznacích onemocnění v době pobytu v MŠ /teplota, zvracení, bolesti břicha, apod./ jsou rodiče telefonicky informováni a vyzváni k zajištění další zdravotní péče o dítě.
  • Učitelka provádí při nástupu dítěte do kolektivu tzv. ranní filtr a má právo, s ohledem na ochranu zdraví všech dětí v mateřské škole, nepřijmout dítě s nachlazením nebo jiným onemocněním (zánět spojivek, vyrážka apod., i v případě absence zvýšené teploty).
  • Učitelka MŠ odpovídá za dítě od chvíle, kdy jej od rodičů fyzicky převezme, do okamžiku, kdy jim dítě zase fyzicky předá nebo jím pověřené osobě. Předat dítě pověřené osobě lze jen na základě písemného pověření vystaveného zákonným zástupcem dítěte. Pověřená osoba má povinnost mít u sebe občanský průkaz k ověření totožnosti.
  • Všechny děti v mateřské škole jsou pojištěny proti úrazům a nehodám v době pobytu dítěte v mateřské škole, a také při akcích pořádaných mateřskou školou.
  • Informace o připravovaných akcích jsou vždy oznamovány na nástěnkách v šatně, webu školy nebo zákonným zástupcům. Doporučujeme rodičům pravidelně sledovat nástěnky a web školy.

Co potřebuje dítě v MŠ

• papuče – bezpečné, nejlépe plná pata i špička, podepsané
  • pyžamo
  • plastový hrníček na pitný režim – podepsaný
  • kartáček na zuby a pastu
  • vhodné pohodlné oblečení do třídy.
  • vhodné oblečení a obutí na ven (Crocsy jsou nevhodné z důvodu bezpečnosti!!!)
  • pláštěnka a gumáky
  • náhradní věci na převlečení – spodní kalhotky, ponožky, tepláky, triko

V březnu prach a v dubnu bláto - sedlákovi roste zlato.

Svatý Josef sklání bradu, pluje zima dolů s vodou.

jasno 6 °C 2 °C
středa 20. 3. jasno 8/0 °C
čtvrtek 21. 3. polojasno 8/1 °C
pátek 22. 3. skoro jasno 7/0 °C

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Mateřská škola Vřesovice